چگونه برندسازی کنیم ؟ ما یک شرکت تامین کننده کابل و در واقع نماینده فروش شرکت دیگری هستیم

چگونه برندسازی کنیم ؟ ما یک شرکت تامین کننده کابل و در واقع نماینده فروش شرکت دیگری هستیم

پاسخ مشاور : اینکه چگونه برندسازی کنیم و یا برای برند سازی چه باید کرد , ما در زمینه برندینگ سطوح مختلفی را داریم در حقیقت مباحث معماری برند پیش می‌آید و این بحث را مطرح می‌کند که در رابطه یک شرکت مادر و اصلی با یک شرکت زیرمجموعه و نماینده چگونه باید باشد. شما نماینده فروش شرکت دیگری هستید که یک فرصت بسیار خوب است اصطلاحا می گوییم می توانید از تداعیات آن برند برای برند خودتان استفاده کنید ولی آنچه که به طور کلی بیان می‌کنم این است که توصیه من به شما این است که به سمت ساختن برند شرکت خودتان به خاطر اینکه شما یک نمایندگی را امروز دارید ممکن است این نمایندگی را در آینده گسترش دهید و در حقیقت نمایندگی های دیگری بگیرید یا ممکن است در آینده به هر دلیلی نخواهید با شرکتی که فعلا نماینده اش هستید کار کنیم و بخواهید تغییر ایجاد کنید و به یک شرکت تولید کننده دیگری تبدیل شوید

بنابراین توصیه کلی من به شما این است که روی برندسازی شرکت خودتان تمرکز کنید و برندسازی محصول را در وهله دوم قرار دهید.


پاسخ مشاورین نام تجاری: مراحل ساخت برند به طور کلی عبارتند از : هویت و شخصیت برند , اعتمادسازی برند , هویت بصری برند , ارزش برند , استراتژی برند , لوگوی برند , بازاریابی برند و تبلیغات برند می باشد همچنین مراحل 11 گانه ساخت برند زیر را نیز می توانید مطالعه کنید.

چگونه یک برند بسازیم

1- مخاطبان هدف برند خود را تعیین کنید.

پایه و اساس ساخت نام تجاری شما تعیین  مخاطب هدف است که شما روی آن متمرکز خواهید شد. شما نمی توانید محصول و یا خدماتی ارائه دهید که برای همه مردم باشد و یا همه چیز برای همه باشد , درست است؟

2- بیانیه ماموریت تجاری را ایجاد کنید.


آیا در مورد رسالت برند خود فکر کرده اید؟ در اصل ، شما باید بیان کاملی از آنچه شرکت شما علاقه مند است ، ترسیم کنید. وقتی مردم از شما می پرسند چه کاری انجام می دهید: با بیانیه ماموریت برند خود به آنها پاسخ می دهید.

3- در مورد برندهای بزرگی که در صنعت شما هستند تحقیق کنید.

هرگز نباید دقیقاً از آنچه برندهای بزرگ در صنعت شما انجام می دهند تقلید کنید اما ، باید از آنچه که آنها به خوبی انجام می دهند آگاه باشید (یا در کجا شکست خورده اند).

4- خصوصیات اصلی و مزایای برند تجاری تان را بیان کنید.

روی ویژگی ها و مزایایی که خاص برند تجاری شماست ، متمرکز شوید.(مزیت های رقابتی)

5- آرم و نشان تجاری تان را ایجاد کنید.


وقتی در مورد چگونگی ساخت یک برند فکر می کنید ، احتمالاً تصاویر اول به ذهن شما خطور می کند. این مرحله ممکن است روشی باشد که در اجرای آن به کمک نیاز دارید.جالب ترین (و مسلماً مهمترین مرحله) روند ساخت برند ، ایجاد یک آرم و نشان تجاری برای برند شماست.
این آرم در همه مواردی که مربوط به شغل شماست ظاهر می شود. این تبدیل خواهد شد به هویت شما ، کارت تلفن ، و به رسمیت شناختن وعده های شما بنابراین حاضر باشید با خلق چیزی استثنایی برای تقویت هویت بصری برای تجارت خود ، با صرف وقت و پول سرمایه گذاری کنید.

6-  صدای برند خود را بسازید.

منظور از صدای برند صفت ها و امکانات بیشماری از قبیل: حرفه ای,مهربان,سرویس گرا,معتبر,فنی,تبلیغاتی,مکالمه ای,آموزنده و... می باشد صفت ها و امکاناتی بی پایان وجود دارد که می تواند صدای پیام تجاری تان را در پشت پیام شما ایجاد کند

7- پیام تجاری برندتان را بسازید.

هنگام ساختن یک پیام تجاری ، به طور دقیق بگویید که شما چه کسی هستید. پیام شما باید کاملاً با برند شما همراه باشد و در 1 الی 2 جمله منتقل شود. یک پیام تجاری فرصتی برای برقراری ارتباط در سطح انسانی است و با مصرف کنندگان خود ارتباط عاطفی مستقیمی برقرار می کند.

8- بگذارید شخصیت برند شما بدرخشد.

مشتریان به دنبال تجربه ای متناسب با نیازهای خود هستند که از تعامل شخصیتی واقعی پشتیبانی می شود.نمی دانید چگونه بازاریابی کسب و کارتان را به روشی منحصر به فرد انجام دهید؟ شخصیت خود را در هر جنبه ای از روند ساخت برند خود قرار دهید.

9- نام تجاری خود را در هر جنبه ای از تجارت خود ادغام کنید.

روند ساخت برند هرگز متوقف نمی شود. نام تجاری شما باید در هر آنچه مشتری شما قادر به دیدن ، خواندن و شنیدن باشد قابل مشاهده و انعکاس باشد.

10- با نام تجاری خود صادق باشید.

همان چیزی باشید که در پیام تجاری تان گفته اید.دائماً مفهوم و ساختار برند تجاری خود را تغییر ندهید. ناسازگاری باعث سردرگمی مشتریان شما می شود و ساخت طولانی مدت برند را دشوار می کند.

11- بزرگترین مدافع برند خود باشید.

هنگامی که شما یک نام تجاری را ایجاد می کنید که برای تجارت کوچک شما کار کند ، شما (و کارمندان تان) بهترین طرفداران برندتان هستید. هنگام استخدام کارمندان ، اطمینان حاصل کنید که آنها فرهنگی متناسب با رسالت ، چشم انداز و ارزش های برند شما داشته باشند.

پیشنهاد می گردد جهت دستیابی به اطلاعات بیشتر در این زمینه , مقالات مرتبط زیر را نیز مطالعه نمایید:

شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان در ارتباط با راهکارهای افزایش فروش و بازاریابی در موضوع فوق از طریق شماره تلفن 03134338100 با مشاورین مجموعه برندینگ نام تجاری تماس حاصل نمایید همچنین می توانید با مراجعه به قسمت مشاوره کسب و کار رایگان و جستجوی زمینه فعالیت تان , اطلاعات بیشتری درباره این موضوع بیابید.

دیدگاه شما

شما اولین دیدگاه را برای این مطلب , ارسال کنید.

نظر دهید